Konferencje w SPA - 183 obiekty konferencyjne

www.konferencjewspa.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Konferencje w

Nazwa konferencji:"Polsko-białoruskie związki literackie, językowe i kulturowe"

Obiekt:Katedra Białorutenistyki Uniwersytet Warszawski

Miejscowość:Warszawa

Data rozpoczęcia:2016-11-30

Data zamknięcia:2016-12-01

Organizator:Uniwersytet Warszawski

Opis:Historia Polski i Białorusi – dwóch graniczących ze sobą państw – przeplatała się niejednokrotnie na przestrzeni dziejów. Efektem owego przenikania i nakładania się jest wspólne dziedzictwo kulturowe obydwu narodów obecne w języku, literaturze, folklorze i oczywiście historii. Stanowi ono wciąż ciekawy i co ważne, domagający się odkrycia i opisania materiał badawczy, będący od wielu lat przedmiotem zainteresowania wielu badaczy związków polsko-białoruskich.
Swoje piętno – signum temporis – odcisnęły na literaturze, kulturze i języku przemiany polityczne początku lat 90. XX wieku. Przygotowania do wejścia do Unii Europejskiej i pełne w niej członkostwo przyczyniły się do zmiany polityki wobec mniejszości narodowych. Obecnie mniejszość białoruska, korzystając z pełni swoich praw aktywnie działa w przestrzeni kulturowej i społecznej, prezentuje swoje osiągnięcia, historię i kulturę. To właśnie dzięki temu Podlasie mieni się różnymi barwami, brzmi różnymi językami, które jednak nie dzielą a łączą, przypominając o wielonarodowym dziedzictwie tych terenów
Na tle związków polsko-białoruskich ciekawie zarysowują się badania nad kulturą, społecznością, historią i polityką obu państw. To tylko niektóre z możliwych ujęć tematyki polsko-białoruskich związków literackich, językowych i kulturowych, których wachlarz chcemy rozszerzać. Związki te od lat były motywem przewodnim badań naukowych Katedry Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konferencji Polsko-białoruskie związki literackie, językowe i kulturowe organizowanej przez Katedrę Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego jest pokazanie w możliwie jak najszerszy sposób kierunków zainteresowań polskich i europejskich badaczy tematyką polską-białoruską oraz potencjalnych pól zainteresowań wyrastających z tego obszaru badawczego.
Do wzięcia udziału w konferencji Katedra Białorutenistyki UW zaprasza przedstawicieli różnych środowisk naukowych z Polski i z zagranicy.

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 3 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 13 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty w SPA

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Hotel Almond Business&SPA

Hotel Almond Business&SPA

Gdańsk

Sal konferencyjnych7

Miejsc noclegowych212

więcej Zobacz więcej

Stacja Nowa Gdynia Business & Wellness Resort

Stacja Nowa Gdynia Business & Wellness Resort

Zgierz

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych38

więcej Zobacz więcej

Polecamy obiekty

Konferencje w SPA - inne miejscowości:

Logo
www.konferencjewspa.com
copyright 2013/2014
Tel: 022 616 06 14; 022 616 06 15 fax: 022 616 07 07
Mail: info1@salekonferencyjne.pl